image Hoti: Mashtruesit nuk do të kenë vend në institucione
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Hoti: Mashtruesit nuk do të kenë vend në institucione

news image

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas avullimit të 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit ka thënë se mashtruesit dhe ordinerët nuk do të kenë vend në institucione të vendit.

“Ministrja Hykmete Bajrami dje e ka bërë një reagim dhe organet e rendit janë duke e bërë punën e saj. Mashtruesit nuk do të kenë vend në institucione”, tha ai.

Këto komente Hoti i bëri gjatë një konference për media pas vizitës së tij në Ministrinë e Shëndetësisë për përmbylljen e procesit të ndarjes së rreth 1 mijë e 500 specializimeve në lëmi të ndryshme mjekësore./Gazeta Sinjali/