image Haxhiu për Vjosa Osmanin: Ku është sherifja me dy pozita - Sinjali

Haxhiu për Vjosa Osmanin: Ku është sherifja me dy pozita

news image

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka kritikuar kryeparlamentaren, Vjosa Osmanin, të cilën e ka quajtur “sherife”, pasi sipas tij, ajo po merr pagë të 13-të për vete dhe nuk po mendon për qytetarët, mjekët, policët dhe të tjerët, shkruan Gazeta Sinjali.

Haxhiu në Kuvend se ky është modeli i qeverisjes së shpresës që vodhi gjatë pandemisë.

“Sot, kur jemi këtu, where is new sherif in town? Ku është? Me dy pozita, me rrogën e 13-të për veti? Po për qytetarët, pse nuk parashohin rrogën e 13-të, pse kjo sherifja e re nuk parasheh një rrogë të 13-të për mjekët dhe për policinë, ushtrinë, inspektorët, punëtorët shëndetësorë, stafin mbështetës, punëtorët e sigurimit, edhe për ata të pastrimit? Por mendoi për vete, ky është modeli i qeverisjes së shpresës që vodhi gjatë pandemisë”, tha Haxhiu.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin