image Gruaja tregon gjendjen e Schumacherit, kërkon mirëkuptim për sjelljen - Sinjali

Intervista/ Gruaja tregon gjendjen e Schumacherit, kërkon mirëkuptim për sjelljen

news image

Corinna Schumacher, bashkëshortja e legjendës Michael Schumacher, së fundmi ka dhënë një intervistë për “She’s Magazine”, ku ka shprehur gjithë mirënjohjen e saj për arritjet e burrit, sepse ai vetë është financues për kurimin e tij.

7 herë kampioni i botës në Formula 1 e ka fituar gjithçka vetë gjatë karrierës dhe pasuria është në vënë në dispozicion të tij.

“E gjithë kjo është arritur falë bashkëshortit tim. Jini të qenë. Ai ndodhet në duart më të sigurta që mund të ekzistojnë në botë. Po bëjmë gjithçka të mundur për ta ndihmuar. Më mirëkuptoni që jemi kaq të rezervuar, por shëndeti i Michaelit është mbi të gjitha”, ka deklaruar ajo.

Ka 6 vjet që Schumacher pësoi aksidentin e frikshëm në alpet franceze dhe mbetet në koma.


Shpërndaje artikullin