image Gerrard mund të zyrtarizohet te Aston Villa gjatë 48 orëve - Sinjali

Gerrard mund të zyrtarizohet te Aston Villa gjatë 48 orëve

news image

Aston Villa dëshiron të emërojë Steven Gerrard si trajnerin e tyre të ardhshëm, me trajnerin aktual të Rangers, që thuhet se është i hapur për të drejtuar një klub në Premierligë.

Sipas Goal, 41-vjeçari Gerrard është zgjedhja e parë e Aston Villa për të zëvendësuar Dean Smith, i cili u shkarkua të dielën pas një fillimi zhgënjyes të sezonit.

Dhe një qasje zyrtare për Rangers mund të bëhet këtë javë, me klubin e Midlands të prirur të bëjë një takim përpara ndeshjes së tyre të ardhshme në Ligën Premier, në shtëpi ndaj Brighton më 20 nëntor.

Gerrard është nën kontratë me Rangers deri në vitin 2024, dhe megjithëse kampionët skocezë do të hezitonin ta lejonin atë të largohej në mes të sezonit, ata e dinë se nuk do të ishin në gjendje ta ndalonin nëse Villa paguan një tarifë kompensimi, që besohet të jetë rreth 2.5 milionë funtesh.

Megjithatë, ka zëra se gjithçka është kryer dhe Gerrard shumë shpejt mund të konfirmohet si trajner i ri i klubit anglez.

Sipas gazetarit, Ashley Preece, Gerrard do të shpallet trajneri i ri i Aston Villas në 24-48 orët e ardhshme. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin