COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Garë kundër kohës – disa stadiume nuk janë të gatshme për rifillimin e sezonit në Premier Ligë

news image

Premier Liga do të rikthehet me 13 qershor, por kjo ka mundësi të mos ndodhë.

Kjo pasi disa klube të Prmier Ligës nuk po mund t’i bëjnë gati stadiumet për rifillimi ne sezonit, transmeton Gazeta Sinjali.

Stadiumet si ‘Goodison Park’, ‘Turf Moor’, ‘Vicarage Road’ dhe ‘Selhurst Park’ janë duke patur vështirësië që të jenë gati për rinisjen e sezonit.

Protokolli i Premier Ligës ka vendosur disa rregulla strikte sa i përket zhveshtorëve dhe pastërisë së stadiumëve./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: