image City apo Liverpool, sot përcaktohet fituesi i Premier Ligës - Sinjali

City apo Liverpool, sot përcaktohet fituesi i Premier Ligës

news image

Sot do të përcaktohet fituesi i Premier Ligës, pasiqë Manchester City dhe Liverpool do të luajnë me kundërshtarët e tyre me fillim prej orës 17:00, shkruan Sinjali Sport.

City ka 90 pikë në tabelë, ndërsa Liverpooli 89.

Në rast se fiton City, Liverpooli nuk ka gjasa për shpallje kampionë, pavarësisht rezultatit, ndërsa për ta mbajtur vendin e parë Cityt nuk i kryen punë asnjë rezultat tjetër përveç fitores.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin