image Gani Dreshaj dhe dy kandidatët e tjerë të AAK-së që nuk u certifikuan nga KQZ-ja - Sinjali

Gani Dreshaj dhe dy kandidatët e tjerë të AAK-së që nuk u certifikuan nga KQZ-ja

news image

Gani Dreshaj i prin treshes së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e cila nuk u certifikua për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Sinjali.

Përveç tij, “testin” në KQZ nuk e kaluan as Shemsedin Dreshaj e Shqipe Kastrati.

AAK e partitë e tjera politike kanë kohë deri nesër në orën 12:00 t’i dërgojnë në KQZ emrat që do t’i zëvendësojnë kandidatët e penalizuar.

Nëse nuk e bëjnë një gjë të tillë, numrat me të cilët të lartcekurit kanë aplikuar për certifikim do të largohen nga lista dhe vendet e tyre do të mbesin vakuum./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin