image Fushë Kosovë/ Një shkollë kalon në mësim online

Arsim

Fushë Kosovë/ Një shkollë kalon në mësim online

news image

Shkolla “Idriz Ajeti” që është aneks i shkollës fillore “Mihal Grameno”, do të vazhdojë me mësim online, shkruan Sinjali.

Kështu kanë njoftuar nga Drejtoria e Arsimit në këtë komunë.

Sipas njoftimit, ky vendim është marrë pasi është rritur numri i rasteve me COVID-19.

Sinjali raportoi pak më parë edhe për mbylljen e shkollës “Dardania” dhe “Mehmet Gjevori” në Prishtinë.

/GazetaSinjali/