image Fotografitë e javës - Sinjali

Fotografitë e javës

news image

Këto janë disa nga fotografitë e javës, të përzgjedhura nga Reuters, transmeton Gazeta Sinjali.

Një nxënëse e shpëtuar, midis 279 vajzave të rrëmbyera javën e kaluar nga Shkolla e Mesme Shkencore e Vajzave të Qeverisë Jangebe.
Sakae Kato shtrihet në shtrat pranë Charm, një mace që e shpëtoi pesë vjet më parë, e cila është e infektuar me virusin e leukemisë së maceve, Prefektura e Fukushimës, Japoni, 20 Shkurt 2021.
Skena e një përplasjeje midis një automjeti të shërbimeve sportive dhe një kamioni traktor-rimorkio afër Holtville, California, 2 Mars 2021. Trembëdhjetë personat e vrarë në aksidentin në autostradë ishin pjesë e një grupi prej gati katër duzinë migrantësh.

Nancy Van Der Stracten, një 75-vjeçare që vuan nga sëmundja e Parkinsonit, shihet me trajnerin e saj Muhammed Ali Kardas në një klub boksi në qytetin jugor turistik të Antalias, Turqi, 26 shkurt 2021.
Migrantët ecin drejt Urës Ndërkombëtare Gateway për të kërkuar azil në SHBA.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: