image Fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët e tij në shkollë - Sinjali

Fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët e tij në shkollë

news image

Ramadan Kaqkini ka qenë njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë kur të dy filluan shkollën e mesme teknike.

Në një intervistë për Frontal në T7, Kaqkini ndau edhe fotografi të rralla me Jasharin nga ato kohëra.

Ai tha se fotografitë që i ka pasur ai janë djegur të gjitha, por që disa të tjera kanë mbetur te shokët e tij dhe të Adem Jasharit.  

Adem Jashari gjendet në të majtë, Ramadan Kaqkini në të djathtë dhe në mes gjendet një shok i përbashkët i tyre. 

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin