image Fotoalbumi i Ramës në Kiev

Shqipëri

Fotoalbumi i Ramës në Kiev

news image

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar fotoalbumin të cilin e ka realizuar gjatë vizitës së tij në Kiev.

Rama bashkë me kryeministrin malazet, Dritan Abazoviq, kanë vizituar gjatë ditës së djeshme Kievin dhe disa qytete të tjera të cilat janë shkatërruar si pasojë e luftën në Ukrainë.

Në llogarinë e tij në Facebook, Rama ndau me ndjekësit fotografi të dhimbshme, takimin me presidentin ukrainas Zelensky dhe të tjera.

/GazetaSinjali/