image FOTO/ Mourinho bën tatuazhin e veçantë pas triumfit me Romën në Tiranë - Sinjali

FOTO/ Mourinho bën tatuazhin e veçantë pas triumfit me Romën në Tiranë

news image

Jose Mourinho ka zbuluar dizajnin e tatuazhit të tij të ri, i cili i përkujton sukseset e tij evropiane me Porton, Interin, Manchester Unitedin dhe Romën.

Trajneri portugez është një nga më të dekoruarit në futboll, pasi ka fituar gjithsej 27 trofe gjatë gjithë karrierës së tij historike, dhe këtë e shtoi sezonin e kaluar pasi udhëhoqi Romën në Ligën e Konferencave të Evropës, titullin e parë të madh evropian.

Duke kërkuar për të përkujtuar këto suksese, Mourinho ka vendosur të bëjë një tatuazh të trofeve të Ligës së Kampionëve, Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencave të Evropës, me shenja të vogla që i bëjnë nder secilit prej klubeve përkatëse.

Duke komentuar tatuazhin, Mourinho sugjeroi se entuziazmi i tifozëve të Romës e bindi që ta bënte atë.

“Ky është tatuazhi im. Gëzimi i popullit romak më shtyu ta bëja këtë. Më pas mendova për diçka të veçantë, diçka që do të nderonte të gjitha klubet ku fitova kompeticionet evropiane.

“Në të njëjtën kohë, doja një tatuazh unik, që deri tani jam i vetmi që mund ta bëj. Alberto më tregoi disa propozime, thjesht ndryshova disa detaje. Këtu është tatuazhi im.”

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: