image Foshnja e pajetë prej 1 muaji në valixhe, mjekia neuro-psikiatre në Korçë: E ëma thotë që e ka lindur dikush tjetër

Shqipëri

Foshnja e pajetë prej 1 muaji në valixhe, mjekia neuro-psikiatre në Korçë: E ëma thotë që e ka lindur dikush tjetër

news image

Mjekia neuro-psikiatre Nikolina Bode shprehet se familjarët e kanë konstatuar shtatzëninë e 40-vjeçares në muajin dhjetor të vitit të kaluar, atëherë kur shtatzënia ka qenë e dukshme.

Ata kanë tentuar ta vizitojnë por 40-vjeçarja ka kundërshtuar.

Gruaja sipas mjekes është diagnostikuar me probleme të shëndetit mendor 3 vite më parë por nuk pranonte të mjekohej, shkruan abcnews.

Sipas mjekes , gruaja vuan nga çrregullime serioze të shëndetit mendor psikotike për shkak të të cilave ajo ka humbur lidhjen me realitetin. Ajo është marrë në pyetje, por përgjigjet kanë qenë kryesisht të paqarta.

Po ashtu, bëhet e ditur se 40-vjeçarja ka thënë se fëmijën e ka lindur dikush tjetër dhe jo ajo.

/GazetaSinjali/