image Formacioni mirë i mirë i kombinuar i dy finalisteve

Futboll

Formacioni mirë i mirë i kombinuar i dy finalisteve

news image

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Anglisë do të ballafaqohen sonte nga ora 21:00 në kuadër të finales së Kampionatit Evropian.

Të dyja skuadrat kanë shumë yje në ekip, por faqja e njohur ’90 min’ ka bërë një formacion të përbashkët mes futbollistëve më të mirë të dyja kombëtareve.

Sipas formacionit të tyre mesfusha dominohet totalisht nga ‘Azzurët’, ndërsa në sulm dhe mbrojtje gjinden më shumë futbollist anglezë.

Në përgjithësi formacioni dominohet nga Italia që ka gjashtë futbollist në formacion, ndërsa anglezët kanë pesë.

Ja formacioni më i mirë i kombinuar mes dy skuadrave.

/Gazeta Sinjali Sporti/