image Formacionet zyrtare: Roma - Napoli/ Rrahmani starton
[wp-story id="814678"]

Futboll

Formacionet zyrtare: Roma – Napoli/ Rrahmani starton

news image

Roma është nikoqir i Napolit, derbi italian i vlefshëm për xhiron e nëntë në Seria A.

Dy skuadrat këtë edicion në kampionatin italian kanë pasur rezultate pozitive, me Napolin që nuk di për humbje.

Ylli i Kosovës, Amir Rrahamni është rikthyer nga minuta e parë me Luciano Spalletin që e vlerëson para Manolas në Seria A.

Formacionet zyrtare:

Roma: Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Cristante, Veretout; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui, Anguissa, Fabian, Zielinski, Politano, Osimhen, Insigne

Ndeshja zhvillohet në “Stadio Olimpico” dhe nis në ora 18:00. /Gazeta Sinjali Sporti/