image Formacionet zyrtare, Inter - Sampdoria - Sinjali

Formacionet zyrtare, Inter – Sampdoria

news image

Interi do ta mirëpresë në Meazza skuadrën e Sampdorias në xhiron finale të këtij sezoni në Serie A.

Nerazurët nuk e kanë në duart e tyre fatin e Scudettos pasi gjenden dy pikë prapa Milanit.

Zikaltrit do të synojnë të kryejnë detyrën e tyre duke e mposhtur Sampdorian, dhe të shpresojnë se Sassuolo e mposht Milanin, në mënyrë që ata të shpallen kampion.

Milani pozicionohet e para me 83 pikë, gjersa Interi ka 81 pikë.

Formacionet zyrtare, Inter – Sampdoria.

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Correa, Lautaro Martinez.

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Ferrari, Yoshida, Augello; Candreva, Rincon, Vieira, Thorsby; Sabiri; Caputo.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: