image Formacionet zyrtare Angli - Senegal

Futboll

Formacionet zyrtare Angli – Senegal

news image

Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Senegalit zhvillojnë sonte duelin e radhës të 1/8 të finales në Botërorin e Katarit.

Anglezët vijnë në këtë fazë pasi përfunduan grupin B si lider me 7 pikë, kurse Senegali përfundoi e dyta në grupin A me 6 pikë.

Dy kombëtaret tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare:

England XI: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Rice, Henderson, Bellingham; Saka, Foden, Kane.

Senegal XI: E. Mendy; Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs; Ciss, N. Mendy; Diatta, Ndiaye, Sarr; Dia.

Dueli fillon nga ora 20:00, ndërkohë që fituesi i sotëm në çerekfinale do të ketë punë me Francën.

/GazetaSinjaliSport/