image Formacionet startuese: Real Sociedad - Real Madrid - Sinjali

Formacionet startuese: Real Sociedad – Real Madrid

news image

Derbi i xhiros së 16-të në La Ligan spanjolle është mes Real Sociedadit dhe Real Madridit, shkruan Sinjali Sport.

Sociedadi e pret në ‘Reale Stadium’ skuadrën mbretërore me fillim nga ora 21:00.

Dy skuadrat kërkojnë fitoren për të vazhduar luftën  dhe më vonë të synojnë ta mbyllin sezonin me titull.

Los Blancos kryesojnë me 36 pikë këtë sezon në La Liga, përderisa baskët me 29 pikë janë në vendin e pestë, ku po zhvillojnë një edicion mjaftë të mirë.

Real Sociedad XI: Remiro; Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Rico; Zubimendi, Guevara; Januzaj, Oyarzabal, Isak, Sorloth.

Real Madrid XI: Courtois; Carvajal, Militão, Alaba, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos, Rodrygo, Benzema, Vini Jr.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin