image Formacionet: Ajax - Dortmund/ Haaland starton - Sinjali

Formacionet: Ajax – Dortmund/ Haaland starton

news image

Sonte zhvillohet derbi në grupin C të Champions League.

Ajax dhe Borussia Dortmund kanë betejën e tyre sot nga ora 21:00 në ‘Cruyijff Arena”.

Të dyja ekipet kanë bilanc perfekt pas dy ndeshjeve të para dhe kanë nga gjashtë pikë të grumbulluara.

Pritet një përballje e zjarrtë sonte pasi të dyja skuadrat do të mudnohen të dalin në krye të tabeles.

Formacioni i Ajaxit: Pasveer, Timber, Alvarez, Gravenberch, Tadic, Antony, Mazraoui, Blind, Martinez, Haller, Berghuis

Formacioni i Dortmundit: Kobel, Hummels, Akanji, Brandt, Meunier, Witsel, Malen, Bellingham, Schulz, Reus, Haaland  /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin