image Forcat ruse nuk ndalin sulmet, 5 viktima dhe 20 të plagosur në Kherson
[wp-story id="814678"]

Botë

Forcat ruse nuk ndalin sulmet, 5 viktima dhe 20 të plagosur në Kherson

news image

Sulmet ruse në Kherson të premten vranë pesë persona dhe plagosën 20 të tjerë, përfshirë një vajzë gjashtëvjeçare.

Guvernatori i rajonit Kherson, Yaroslav Yanushevych tha se ajo ishte në një gjendje të rëndë.

“Vajza u dërgua në spital me plagë të shumta të predhave”, tha ai përmes Telegram.

Ai tha se rajoni Kherson u granatua 74 herë me artileri.

/GazetaSinjali/