image Festivali “Kënga Magjike” pritet të mbahet së shpejti

Bota e Yjeve

Festivali “Kënga Magjike” pritet të mbahet së shpejti

news image

Festivali i njohur shqiptar, “Kënga Magjike” pritet që këtë vit të mbahet, shkruan Gazeta Sinjali.

Përmes një postimi në rrjetin social në Instagram, është bërë e ditur se këngët garuese do të mirëpriten vetëm më 1 dhe 2 mars.

View this post on Instagram

A post shared by Kënga Magjike (@kengamagjikeofficial)

Ky festival nuk është mbajtur vitin 2020, për shkak të pandemisë.

“Kënga Magjike” 2019, shpalli fitues Eneda Tarifen me këngën “Ma zgjat dorën”.

/Gazeta Sinjali/