image Feronikeli triumfon ndaj Llapi në Merdare - Sinjali

Feronikeli triumfon ndaj Llapi në Merdare

news image

Feronikeli më në fund triumfon në elitën e futbollit kosovar, transmeton Sinjali Sport.

Skuadra nga Drenasi mposhti Llapin në udhëtim me rezultat 0-2.

Industrialistët korrën fitoren e parë në këtë edicion në Superligë me anë të golave të Dren Gashit dhe Diar Prokshit.

Me këtë fitore mysafirët ngritën në pozitën e 6 me tre pikë, kurse skuadra nga Podujeva me dy pikë zbret në vendin e 8.

Ky takim u luajt në Merdare, pasi stadium në Podujevë është në rinovim. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: