image Fansat e Elvanës nisin peticion për të ndryshuar fituesin e festivalit
[wp-story id="814678"]

Showbiz/ Fansat e Elvanës nisin peticion për të ndryshuar fituesin e festivalit

news image

Ndonëse prej kohësh flitej se ajo do të ishte fituesja dhe në sondazhin online, Elvana mori 63% të votave, në fund këngëtarja shumë e dashur për publikun u shpall fituese e vendit të dytë në “Festivalin e RTSH-së”.

Kjo ka ngjallur pakënaqësi tek fansat e Elvanës të cilët kanë shpërthyer të indinjuar me statuse në rrjete sociale. Madje fansat nëpërmjet fanpage-eve po organizojnë një protestë para RTSH-së.

Ata kanë nisur edhe një peticion për të ndryshuar fituesin që në Eurovision të shkojë Elvana. Deri tani kanë nënshkruar më shumë se 100 fansa.

View this post on Instagram

Ah moj Vera aq e padrejt ishe.

A post shared by Elvana | Fan Account (@elvanagjataafan) on