image Falenderimi i Grenellit ndaj Kurtit pas takimit, e thërret "Albin" kryetarin e LVV-së

Kosovë

Vizita/ Falenderimi i Grenellit ndaj Kurtit pas takimit, e thërret “Albin” kryetarin e LVV-së

news image

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell e ka falenderuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin për takimin e zhvilluar sot.

Përmes Twitterit, Grenell e ka falenderuar Kurtin, të cilit i është referuar si “Albin”. Ai gjithashtu ka thënë se zhvillimi ekonomik duhet të jetë prioritet për tërë rajonin, shkruan Gazeta Sinjali.

“Faleminderit Albin, zhvillimi ekonomik dhe hapja e vendeve të punës duhet të jetë prioritet për tërë rajonin”, ka shkruar Grenell në Twitter.

https://twitter.com/RichardGrenell/status/1220338545803571201?s=20

Kurti në anën tjetër ka thënë se se bashkë me Grenellin diskutuan nevojën urgjente për fokusim në zhvillimin e ekonomisë dhe hapjen e mundësive të reja për punësim.

“Unë mirëprita në zyrat e VV-së ambasadorin Richard Grenell bashkë me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca si edhe deputeten Fitore Pacolli. Ne diskutuam nevojën urgjente për t’u përqendruar në zhvillimin ekonomik dhe krijimin e vendeve të reja të punës”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Pas vizitës në LVV, Grenell ka shkuar në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku është takuar me kryetarin e kësaj partie, Isa Mustafën dhe drejtuesit e tjerë. /Gazeta Sinjali/