Muzikë/ Eminem publikon albumin e ri “Music To Be Murdered By”

news image

Rep-artisti i njohur amerikan me famë botërore, Eminem, i ka befasuar fansat e tij duke publikuar kështu paparalajmëruar albumin e ri “Music To Be Murdered By”.

47-vjeçari bëri të ditur lajmin përmes profileve të tij në rrjetet sociale Twitter dhe Instagram, shkruan Gazeta Sinjali.

New album: The 47 year old Detroit rapper put out the album on Twitter and Instagram, available on his official store and to stream and download on iTunes, Spotify, Amazon Music, Google Play and Apple Music

Krahas albumit, Eminem, publikoi edhe videoklipin e këngës “Darkness”, e cila është pjesë e albumit të ri.

Klipi i “Darkness” zgjatë rreth gjashtë minuta dhe shfaq artistin duke ecur në një zonë të errët me një xhemper të hirët, bluzë të bardhë, pantollona dhe patika.

Kënga është publikuar në kanalin zyrtar të Eminemit në YouTube, teksa albumin mund ta gjeni në platformat: iTunes, Spotify, Amazon Music, Google Play dhe Apple Music./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin