image Elvana Gjata synon Eurovisionin, kjo është kënga pjesëmarrëse në festivalin e RTSH-së
[wp-story id="814678"]

Showbiz/ Elvana Gjata synon Eurovisionin, kjo është kënga pjesëmarrëse në festivalin e RTSH-së

news image

Janë publikuar të gjitha këngët pjesëmarrëse të Festivalit të Këngës organizuar nga Radio Televizioni Shqiptar.

Kënga e parë që është publikuar, është ajo e Elvana Gjatës e cila mban titullin “Me tana” dhe erdhi në versionin audio.

Kujtojmë që fituesi i këtij festivali shkon automatikisht në festivalin e njohur Eurovision.

Përveç Elvana Gjata, emrat e tjetër që marrin pjesë janë Tiri Gjoci, Arilena Ara, Eli Fara, Era Rusi, Bojken Lako.