image KQZ: Deri tash janë rinumëruar 44 vendvotime nga gati 500 sa do të rinumërohen - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

KQZ: Deri tash janë rinumëruar 44 vendvotime nga gati 500 sa do të rinumërohen

news image

Procesi i rinumërimit të 494 vendvotimeve është duke vazhduar ende në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Deri më tani, janë rinumëruar 44 prej tyre, shkruan Gazeta Sinjali.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi.

“Deri të hënën në mesnatë janë rinumëruar 44 vendvotime nga 494. Rinumërimi që ka filluar të hënën pasdite është duke vazhduar”, tha Elezi për Gazetën Sinjali.

Për të folur rreth procesit të rinumërimit sot në orën 15:00 në QNR do të mbahet konferencë për media./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin