image Edi Rama vjen në Kosovë, kjo është arsyeja e vizitës

Politikë

Edi Rama vjen në Kosovë, kjo është arsyeja e vizitës

news image

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një tur në vendet e Ballkanit Perëndimor në datat 6 dhe 7 Korrik.

Klan News raporton se turi i Kryeministrit shqiptar në Ballkan do të bëhet në kuadër të Procesit të Berlinit dhe të ardhmes së “Ballkanit të Hapur”.

Kështu, Rama do të vizitojë Prishtinën, Shkupin, Podgoricën, Beogradin dhe Sarajevën.

Në këto vizita, Kryeministri do të zhvillojë takime me krerët e shteteve respektive.

/GazetaSinjali/