image Edhe një orë nga mbyllja e vendvotimeve - Sinjali

Edhe një orë nga mbyllja e vendvotimeve

news image

Në Kosovë janë duke u mbajtur zgjedhjet lokale në të gjitha komunat, shkruan Gazeta Sinjali.

E deri në mbylljen e vendvotimeve ka mbetur vetëm edhe një orë. Pra të gjithë ata që kanë të drejtë vote duhet të nisen për në kutitë e votimit sepse në orën 19:00 do të mbyllen qendrat e votimit.

I gjithë procesi zgjedhor ka shkuar qetë. Institucionet e rendit dhe vëzhguesit nga qendrat e votimit nuk kanë raportuar për parregullsi.

Deri në orën 16:00, pjesëmarrja e qytetarëve në të gjitha komunat ka qenë 26,89 për qind apo 506 mijë e 997 qytetarë .

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: