COVID-19

Të infektuar

140

Të sheruar

23

Të vdekur

1

F1/ E konfirmon Hamilton: S’jam i infektuar me koronavirus

news image

U raportua se piloti i McLaren në Formula 1, Lewis Hamilton është infektuar me koronavirus, megjithatë është vet Hamilton që i ka demantuar këto thashethëme.

Ai përmes një postimi në profilin e tij zyrtar tregoi se nuk ka koronavirus dhe është mire me shëndet.

“Dua të iu tregoj se jam mire, ndjehem shëndosh dhe po punoj dy here në ditë. Kam zero simptoma” – tha ndër tjera Hamilton.

Kujtojmë se disa gara të famshme në Formula 1 janë pezulluar për shkak të koronavirusit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin