image E grabiti bankën dy ditë para Krishtlindjeve, burri i hedh paratë në të gjithë vendin
[wp-story id="814678"]

Botë

SHBA/ E grabiti bankën dy ditë para Krishtlindjeve, burri i hedh paratë në të gjithë vendin

news image

Një burrë me mjekër të bardhë grabiti një bankë dy ditë para Krishtlindjes në SHBA, pastaj hodhi paratë në ajër dhe uroi të gjithë kalimtarët fatlum për një Krishtlindje të gëzuar.

Policia tha se “një mashkull i moshuar i bardhë” grabiti Bankën e Akademisë në Kolorado Springs të hënën gjatë drekës.

“Ai vodhi bankën, doli, hodhi paratë në të gjithë vendin”, tha dëshmitari Dion Pascale mediat e Kolorados.

“Ai filloi të hidhte para nga çanta dhe pastaj tha: ‘Gëzuar Krishtlindjet!”

Dëshmitarët thanë që i dyshuari më pas endej në një kafene aty pranë Starbucks, u ul para saj dhe priti të arrestohej.

Policia e Colorado Springs e identifikoi të dyshuarin si David Wayne Oliver, 65. Ai nuk besohet se ka pasur ndonjë ndihmës gjatë grabitjes.