image Drejtues i ministrisë me buxhetin më të madh, Liburn Aliu nuk gjendet në Kryesinë e Vetëvendosjes

Politikë

Drejtues i ministrisë me buxhetin më të madh, Liburn Aliu nuk gjendet në Kryesinë e Vetëvendosjes

news image

Njëri nga bashkëpunëtorët më të afërm të Albin Kurtit, Liburn Aliu nuk është pjesë e strukturave të reja të Lëvizjes Vetëvendosje.

Aliu, i cili drejton ministrin e Infrastrukturës nuk figuron në asnjë nga pozitat e rëndësishme në Vetëvendosje.

Liburn Aliu është aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje që nga themelimi i saj. Ai ishte pjesë e kryesisë së partisë.

Ndërkohë në kryesi kanë hyrë katër zyrtarët e VV-së nga Shqipëria.

Njoftimi i plotë i Vetëvendosjes:

Të zgjedhurit e sotëm nga delegatët e Këshillit të Përgjithshëm për pozitat e rëndësishme në Lëvizjen VETËVENDOSJE! janë:

Nënkryetar i parë – Glauk Konjufca

Nënkryetare e dytë – Mrika Limani Myrtaj

Sekretar Organizativ – Alim Rama

Kryesuese e Këshillit të Përgjithshëm – Arbërie Nagavci

Zv. Kryesues i Këshillit të Përgjithshëm – Boiken Abazi

Koordinatore e Komiteteve – Dejona Mihaili

Drejtues i Sekretariatit për Marrëdhënie Ndërkombëtare – Hajrulla Ceku

Drejtues i Sekretariatit për Media dhe Komunikim – Arlind Manxhuka

Anëtarët e Kryesisë që u votuan sot:

Mrika Limani Myrtaj

Dejona Mihaili

Alban Hyseni

Arben Vitia

Arbër Zaimi

Besnik Bislimi

Elvis Hoxha Fatmire

 Mulhaxha Kollcaku

Fitore Pacolli

Hekuran Murati

Mytaher Haskuka

Saranda Bogujevci

Tinka Kurti

Vlora Haxhimehmedi

Xhelal Sveçla

Anëtarët tjerë të Kryesisë me automatizëm për shkak të posteve që bartin:

Albin Kurti, Kryetar i LV

Glauk Konjufca, Nënkryetari i parë i LV

Alim Rama, Sekretari Organizativ

Arbërie Nagavci, Drejtuese e Këshillit të Përgjithshëm

Dejona Mihaili, Koordinatore e Komiteteve

Albulena Haxhiu, GVV

Behar Jashari, RVV

Arlind Manxhuka, Drejtues i SMK-së

Hajrulla Ceku, Drejtues i SMN-së

/GazetaSinjali/