image Distria Krasniqi e mposht xhudisten braziliane, kalon në finale për medaljen e artë

Sporte Luftarake

Sport/ Distria Krasniqi e mposht xhudisten braziliane, kalon në finale për medaljen e artë

news image

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi e ka fituar luftën gjysmëfinale kundër brazilianes Sarah Menezes, kështu duke e siguruar finalen në Grand Slamin e Parisit.

Krasniqi a mposhtur xhudisten braziliane në minutat shtesë të ndeshjes me Ippon, transmeton Gazeta Sinjali.

Në finale, Distria do të takohet me fituesen e sfidës Odette Giuffrida – Astride Gneto.

Kujtojmë se Distria është duke garuar në kategorinë deri në 52 kilogramë, dhe jo në kategorinë e saj, deri në 48 kilogramë./Gazeta Sinjali/