image Disa nxënës përfundojnë në spital të Mitrovicës, dyshohet se u helmuan në ekskursion

Siguri

Disa nxënës përfundojnë në spital të Mitrovicës, dyshohet se u helmuan në ekskursion

news image

Në muajt e fundit të vitit shkollor, shumë shkolla në Kosovë organizojnë ekskursione që kanë për qëllim mësimnxënien përmes vizitave që shpesh organizohen brenda vendit, por nganjëherë edhe në Shqipëri.

Një ekskursion i tillë nuk ka përfunduar edhe aq mirë për disa nxënës, të cilët dyshohet se janë helmuar.

Burimet e Gazetës Sinjali njoftojnë se nxënësit janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Mitrovicës së Jugut.

Deri më tani, nuk dihet shkaku i helmimit dhe gjendja shëndetësore e nxënësve të helmuar.

Sinjali do t’iu mbajë të informuar.

/GazetaSinjali/