image Dështon gjykimi i Sami Lushtakut për arratisjen nga QKUK-ja
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Seanca/ Dështon gjykimi i Sami Lushtakut për arratisjen nga QKUK-ja

news image

Ka dështuar seanca e paraparë për t’u mbajtur sot për rastin arratisjes së ish-kryetarit të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtakut nga QKUK në maj të vitit 2014.

Arsyeja e shtyrjes së kësaj seance ka qenë mungesa e të akuzuarve Valon Behramaj dhe Bajram Dibrani.

Sipas aktakuzës, Sami Lushtaku po merrte trajtimin shëndetësor në QKUK gjatë kohës sa ishte në paraburgim për rastin ”Drenica”.

Seanca e radhës pritet të mbahet më 4 shkurt 2020, në ora 09:30. /Gazeta Sinjali/