image Deputetja e AAK-së për Kurtin: Shkarkimi i bordit të SHSKUK-së është përtej hakmarrjes
[wp-story id="814678"]

Politikë

Reagim/ Deputetja e AAK-së për Kurtin: Shkarkimi i bordit të SHSKUK-së është përtej hakmarrjes

news image

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadrijaj ka reaguar pas shkarkimit të bordit të SHKUK-së nga Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, duke thënë se ky veprim është i gabueshëm dhe shkon përtej hakmarrjes.

Ajo në një postim në rrjetin social Facebook ka thënë se ‘shkarkimi i qeverisë s’po bëjka për shkak të pandemisë, e i këtij bordi po’, shkruan Gazeta Sinjali.

Kadrijaj ka shtuar se mendimit anti-mjekësi të Kurtit i erdhi fundi.

“Mendimit tënd anti mjekësi, që i bllokove edhe rrogat me rritje për ta, besoj se i erdhi fundi”, ka përfunduar ajo./GazetaSinjali/

Të shkarkohet bordi i SHSKUK është gabim dhe kjo shkon përtej hakmarrjes.Shkarkimi i Qeverisë s'po bojka për shkak të…

Posted by Time Kadrijaj on Saturday, March 28, 2020