image Dalin pamje të reja, konvojit ushtarak rus nuk i shihet fundi
[wp-story id="814678"]

Botë

Dalin pamje të reja, konvojit ushtarak rus nuk i shihet fundi

news image

Një video e re e konvojit ushtarak rus drejt Ukrainës u publikua para pak çastesh në Twitter.

Gazetari francez i Le Figaro, Alain Barluet në këto momente është në Ukrainë, nga ku edhe po raporton.

Ai ka publikuar video të konvojit ushtarak rus që është drejtuar drejt territorit ukrainas.

“Sonte, në drejtim të Donetskut, dhjetra tanke ruse dhe artileri e makina ushtarake”, ka shkruar ai në postimin e tij.

GazetaSinjali/