image Dafina Zeqiri e mbështetë publikisht këtë këngë në "Kënga Magjike"

Bota e Yjeve

Showbiz/ Dafina Zeqiri e mbështetë publikisht këtë këngë në “Kënga Magjike”

news image

Këngëtarja shumë e përfolur shqiptare Dafina Zeqiri, ka treguar publikisht se cila këngë po i pëlqen në festivalin e muzikës moderne “Kënga Magjike 2019”.

Artistja këtë e ka bërë përmes një videoje të publikuar në InstaStory, transmeton Gazeta Sinjali.

Bëhet fjalë për këngën “Marova” të kantatures së njohur shqiptare Filloreta Raçi-Fifi.

Dafina ka vendosur vetëm dy emoji sipër videos së publikuar, duke lënë të kuptohet që po i pëlqen kënga.

Kujtojmë se Fifi para pak ditëve publikoi këngën garuese të festivalit “Kënga Magjike”. Kënga u mirëprit nga publiku dhe deri më tani numëron mbi 860 mijë klikime në kanalin YouTube./Gazeta Sinjali/