image Courtois dhe Benzema mungojnë, Bale rikthehet - Sinjali

Courtois dhe Benzema mungojnë, Bale rikthehet

news image

Real Madridi nuk do të mund të llogaris në portierin Courtois dhe sulmuesin Benzema për ndeshjen e nesërme të kupës ndaj Elches. Lajmin e ka konfirmuar trajneri i skuadrës, Carlo Ancelotti.

Por, lajm i mirë për madrilenët është rikthimi i Gareth Bale.

Ylli uellsian është kthyer në skuadër pas 144 ditësh dhe mund të inkuadrohet në këtë ndeshje.

Ancelotti ka thënë se i gatshëm për lojë është edhe Hazard, por nuk ka dhënë informacione nëse do ta inkuadroj nga minuta e parë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin