image Çka do të ndodhë sot në Kosovë - Sinjali

Çka do të ndodhë sot në Kosovë

news image

Këto janë ngjarjet e paralajmëruar për ditën e sotme:

10:00 – Oda e Mjekëve ndan mirënjohje përkujtimore për mjekët që janë ndarë nga jeta gjatë vitit 2020 dhe institucionet shëndetësore mbështetëse të rajonit të Prishtinës, për kontributin e dhënë në luftën kundër pandemisë. (Amfiteatri i Qendrës së Telemjekësisë, QKUK).

10:45 – Mbahet ceremonia  e zbarkimit të kontingjentit të Forcës së Sigurisë të Kosovës në misionin e parë paqësorë jashtë vendit. Marrin pjesë u.d e presidentes Vjosa Osmani, kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti. (Kazerma “Adem Jashari”, Prishtinë).

11:00 – Partisë Liberale Egjiptiane dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme për anulimin e votave edhe në pesë vendvotimeve tjera. (Gjykata Supreme e Kosovës)./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin