image Çka do të ndodh sot në Kosovë - Sinjali

Çka do të ndodh sot në Kosovë

news image

Ngjarjet e planifikuara për datën e sotme, 18 tetor 2021.

Mbahet mbledhja e 268-të e Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (KGJK, ora 09:00)

Gjykimi në rastin Gucati-Haradinaj. (Hagë, ora 09:30-16:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin vjetor të Auditimit për 2020. Të ftuar: ministri i Financave, Punës dhe Transfereve dhe Auditorja e Përgjithshme e ZKA-së. (Kuvendi I Kosovës, salla N-10, ora 10:00)

Misioni Ndërkombëtar i Monitorimit të Zgjedhjeve ENEMO (IEOM) në Kosovë për zgjedhjet lokale të 17 tetorit mban konferencë për shtyp. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 13:00). /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: