COVID-19

Të infektuar

3508

Të shëruar

1902

Të vdekur

75

Muzikë/ Childish Gambino lanson albumin e ri “3.15.20”

news image

Aktori njëherësh reperi i njohur, Donald Glover, i cili performon me emrin artistik si Childish Gambino, ka lansuar albumin e katërt me radhë.

Albumi titullohet “3.5.20” dhe përmban bashkëpunime me artistë të njohur si: Ariana Grande dhe 21 Savage.

Albumi është në dispozicion përmes platformave muzikore digjitale, si dhe në uebfaqen zyrtare të reperit “Donald Glover Presents”.

Në këtë album vetëm dy prej këngëve titullohen “Algorhythm” dhe “Time”, teksa të tjerat identifikohen sipas kohës në të cilën shfaqen në album, të tilla si: “0.00” dhe “12.38”.

Artisti në të kaluarën kishte deklaruar se planifikonte ta lansonte edhe një album, para se të hiqte dorë nga nofka e tij artistike, Childish Gambino./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin