image Chelsea kontakton Interin për Onanan
[wp-story id="814678"]

Futboll

Chelsea kontakton Interin për Onanan

news image

Chelsea raportohet se ka kontaktuar Interin për të zbuluar një marrëveshje të mundshme për portierin Andre Onana përpara afatit kalimtar të verës.

Sulmuesi 26-vjeçar kamerunian iu bashkua Nerazzurrëve verën e kaluar në një transferim të lirë pasi i dha fund një periudhe shtatëvjeçare me Ajax-in, duke u sjellë si zëvendësues afatgjatë për Samir Handanovic.

Pasi humbi tetë ndeshjet e para të Interit në Serie A të sezonit, Onana tani është bërë numri një i qartë në kryeqytetin e Lombardisë, duke mbajtur 14 porta të paprekura në 27 ndeshje në të gjitha garat.

Siç raportohet nga TMW, Chelsea po kërkon të sjellë një portier të ri për të zëvendësuar Edouard Mendy, i cili do të shitet dhe i ka kërkuar Interit informacione për Onanën.

Klubet e tjera të Premierligës janë gjithashtu duke vëzhguar nga afër portierin kamerunian, por blutë e mbështetur nga Todd Boehly aktualisht janë në “pole position” në një garë të mundshme për 26-vjeçarin.

/GazetaSinjaliSport/