image Chelsea futet në garë për Skriniar

Futboll

Chelsea futet në garë për Skriniar

news image

Chelsea do të rivalizojë Paris Saint-Germain pasi synon të nënshkruajë me qendërmbrojtësin e Inter, Milan Skriniar, siç është raportuar nga Sky Italia.

Marrëdhëniet mes Bluve dhe Nerazzurrëve thuhet të jenë pozitive pas marrëveshjeve në lidhje me sulmuesin prej 115 milionë eurosh Romelu Lukaku — i cili do të ribashkohet me Interin në formë huazimi këtë verë.

PSG ka ofruar 60 milionë euro për Skriniar deri më tani, por kjo shumë konsiderohet shumë e ulët nga Interi.

Chelsea po synon të sjellë përforcime në mbrojtje pasi tashmë ka humbur Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen te Real Madrid dhe Barcelona, ​​respektivisht. Por me interes për qendërmbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt, duket se ata po vazhdojnë të shikojnë drejt Serie A për të forcuar vijën e pasme.

Kjo vjen pasi negociatat e Interit me PSG-në kishin filluar të ngecin për shkak të diferencës në vlerësimet e tyre për 27-vjeçarin, ndërkohë që kampionët e Ligue 1 kishin dashur të përfshinin edhe një lojtar në marrëveshje. Fakti që ka interes nga vende të tjera është një avantazh për Interin, pasi mund të çojë në rritjen e ofertës së PSG-së.

Interi është i hapur për të lënë Skriniar të largohet pasi ata mendojnë se kjo është mënyra më e mirë për të siguruar stabilitetin e tyre financiar, gjë që do të jetë inkurajuese për Chelsean dhe PSG.

/GazetaSinjaliSport/