image Libra -

Kulturë

news image
MKRS ndanë çmime për letërsi
Libra
news image
Pse u gjykua libri “Lulet e së Keqes” i Bodlerit?
Libra
news image
“Heroi me dy uniforma” | Del nga shtypi libri kushtuar policit të vrarë në Prizren, Sami Thaçit
Kosovë
news image
“Rrëfim për dashurinë dhe errësirën” një sagë familjare nga Amos Oz, dy burime të fuqishme energjie që përshkojnë romanin
Libra
news image
Kavafis: Kam shkuar
Libra
news image
Nëse nuk e keni vendosur çfarë të lexoni për pushime, Obama ka publikuar librat e tij të preferuar për 2023
Libra
news image
Ismail Kadare flet për mediat italiane: ‘Pallati i Ëndrrave’ më solli shumë telashe, s’kam theksuar admirimin për Enver Hoxhën
Libra
news image
Romani i ri nga Zija Çela
Libra
news image
Kadare flet pas dekorimit nga Macron: Kosova është Shqipëri, një ditë gjithë kjo trevë do të marrë emrin e vjetër të saj
Libra
news image
Kadare dekorohet nga Macron: Poet i Ballkanit, rapsod i Evropës, lajmëtar i lirisë
Libra
news image
“Një libër rrëqethës”, Salman Rushdie sjell botimin e tij më të ri pas atentatit ku humbi shikimin
Libra
news image
Nobeli i Letërsisë mes Murakamit dhe Ulitskayas
Libra
news image
11-vjeçarja Nahar Rrmoku, sjell në treg librin e saj të parë me përralla
Libra
news image
Kadare shtetas i Kosovës, Osmani: Mirë se vini në familjen e madhe
Libra
news image
Osmani i ndan dekretin e nënshtetësisë së Kosovës shkrimtarit Ismail Kadare
Libra
news image
Ismail Kadares do t’i dorëzohet dekreti i nënshtetësisë së Kosovës nga Vjosa Osmani
Libra