image Art & Dizajn -

Kulturë

news image
Kuvendi i Akademisë nuk e shkarkon nga detyra Mehmet Krajën
Art & Dizajn
news image
Si gjithmonë Maden Group në portalet Ndërkombëtare
Art & Dizajn
news image
‘Bienalja e Arkitekturës së Kosovës 2022’ ndanë çmimet për projektet më të mira
Art & Dizajn
news image
Kraja u reagon kolegëve të Akademisë, e merr përgjegjësinë për tekstin që shkaktoi reagime
Art & Dizajn
news image
Seksioni i Shkencave Shoqërore i ASHAK distancohet nga Mehmet Kraja, paralajmërojnë veprime statutore kundër tij
Art & Dizajn
news image
Alkent Pozhegu bëhet viral në mediat ndërkombëtare me mozaikun e Messit dhe Mbappes
Futboll
news image
Manifesta 14 Prishtina mbyll një edicion të jashtëzakonshëm të kësaj bienaleje
Art & Dizajn
news image
Pas 100 ditëve, ‘Bienalja Manifesta’ mbyllet sonte me një koncert
Art & Dizajn
news image
Piktori nga Kosova pjesëmarrës në Simpoziumin e Arteve në Eskişehir
Art & Dizajn
news image
Mozaik me 120 kg drithëra në nder të Mbretëreshës, gjakovari vlerësohet nga mediat ndërkombëtare
Art & Dizajn
news image
Çeku: 2022-ta do të arkivohet si një ndër vitet më të suksesshme artistike të vendit
Art & Dizajn
news image
Si të dalloni nëse pantallonat ju përshtaten siç duhet
Këshilla
news image
Mozaiku 2000-vjeçar, sensacioni i gjysmëshekullit në Londër
Art & Dizajn
news image
Rita Ora kostumin e saj shqiptar ia dhuron Muzeut Etnografik të Tiranës
Art & Dizajn
news image
Vdes piktori i shquar, Zef Toçi
Art & Dizajn
news image
Busti i Skënderbeut do të vendoset në sheshin qendror të Budapestit
Art & Dizajn