image Bonucci i quan "pa tru" tifozët italian që e fishkëllejnë kombëtaren italiane - Sinjali

Bonucci i quan “pa tru” tifozët italian që e fishkëllejnë kombëtaren italiane

news image

Leonardo Bonucci ka deklaruar se çdo tifoz i Italisë që vendos të sulmojë kombëtaren “nuk ka tru”.

Bonucci ka goditur tifozët e Azzurrit që tallnin lojtarët e kombëtares. Në vitin 2021, portieri Gianluigi Donnarumma u përqesh pas kthimit të tij në San Siro – dhe Italia tani do të përballet me Anglinë në Milano të premten.

“Kush fishkëllen një lojtar të kombëtares italiane për mua është një person pa tru, në atë moment lojtari përfaqëson të gjithë kombin”, u tha Bonucci gazetarëve. “Donnarumma nuk ishte i pari që u ngacmua dhe nuk do të jetë i fundit. Ne duhet të rritemi nga pikëpamja kulturore.”

Donnarumma shkaktoi polemika kur u largua nga klubi i fëmijërisë AC Milan për t’u bashkuar me shpenzuesit e mëdhenj Paris Saint-Germain në një transferim falas në vitin 2021.

Tifozët e Italisë mbetën gjithashtu të zhgënjyer nga dështimi i skuadrës së Roberto Mancinit për t’u kualifikuar në Kupën e Botës në mars – vetëm disa muaj pasi u bë kampion i Evropës. Fitorja ndaj Anglisë me skuadrën e tyre të re do të ndihmonte në rritjen e shpirtit.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: