image Bombat ruse hiqen me kujdes 'nga ndërtesat e banimit' në Ukrainë - VIDEO - Sinjali

Bombat ruse hiqen me kujdes ‘nga ndërtesat e banimit’ në Ukrainë – VIDEO

news image

Pamjet e publikuara sot nga shërbimi shtetëror i Ukrainës për emergjencat duket se tregojnë një operacion shumë delikat për të hequr bombat ruse të pashpërthyera nga një ndërtesë.

Në tekstin që shoqëron videon, zyrtarët u nxorrën tre bomba ajrore OFAB-500 me “përpikëri dhe kujdes”, shkruan skynews.

Mund të imagjinohet se sa më shumë do të na duhet ta pastrojmë atdheun tonë nga këto “dhurata” ruse pas fitores sonë”, shtojnë ata.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin