image Bie nga përdorimi WhatsApp, shumë përdorues të iPhone ankohen - Sinjali

Bie nga përdorimi WhatsApp, shumë përdorues të iPhone ankohen

news image

Përdoruesit e iPhone patën probleme me funksionimin e aplikacionit WhatsApp.

Një numër i madh përdoruesish kanë postuar në rrjetet sociale, duke u ankuar se aplikacioni WhatsApp ka pushuar së punuari në pajisjet e tyre.

Modelet e iPhone 13, si dhe pajisjet nga seritë më të vjetra, u prekën nga një gabim që pengon funksionimin e aplikacionit. Shkaku i këtij problemi aktualisht nuk dihet.

Përdoruesit e Apple nuk mund të hynin në biseda, por gjithashtu u penguan të dërgonin mesazhe. Përveç kësaj, përdoruesit raportojnë probleme me aplikacionin WhatsApp Business.

Ashpërsia e problemit është më e theksuar sepse prek pajisjet që përdorin iOS 15.2 më të fundit, por edhe versionet më të vjetra të platformës.

WhatsApp nuk e komentoi raportin e problemeve të përmendura, dhe shumë sugjerojnë se gabimi është shkaktuar nga ndërhyrje në serverët e Facebook.  /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin