image Bernardeschi transferohet në Amerikë

Futboll

Bernardeschi transferohet në Amerikë

news image

Federico Bernardeschi do të bëhet ndërkombëtari i katërt italian që i bashkohet Major League Soccer dhe i treti në Toronto FC.

Sipas ekspertit të transferimeve të Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, Bernardeschi mori pak kohë për të shqyrtuar alternativat e tij dhe tani ka vendosur të pranojë ofertën nga Toronto.

Ai është një agjent i lirë pasi kontrata e tij me Juventusin u lejua të skadojë dhe skadon më 30 qershor.

Bernardeschi është 28 vjeç dhe mund të luajë në një sërë rolesh në mesfushë dhe sulm, edhe pse kjo shkathtësi ka qenë shpesh një problem për të gjetur kohë të qëndrueshme për të luajtur në çdo pozicion.

Ish-lojtari i Fiorentinës ka gjashtë gola në 39 paraqitje për të parët për Italinë, ndërsa te Juventus ai kontribuoi me 12 gola dhe 24 asistime në 183 paraqitje.

/GazetaSinjaliSport/